U mercatu d'estate mi facce appena pensà a :

Per l'imparera è a spartera di a nostra lingua.
Risponde
Avatar du membre
GdL
Messaghji : 1797
Arregistratu u : 30 Mag 2011 00:26
Lucalisazione : Luri

U mercatu d'estate mi facce appena pensà a :

Message da GdL »

Sapete, quandu ghjunghje u bellu tempu, chi tutti i pinzutti piglienu billeti di batellu a buzeffu, ch'ellu circhenu torna u "figadélle" in pienu mese di maghju... Ch'elli parlenu di sciarcuteria nustrale megliu di noi ....

U mercatu m'ha fattu listessu effetu....

Duie mesi a soffre, per quelli chi ghjunghjenu 5 minute nant'a u forum, e chi ripartenu subitu dopu a a fine di u mercatu... Peghju che i turisti ! I turisti un cunoscenu micca questi locchi chi noi cunoscimu... Ma è "sangsues" di camperemu hanu trovu un loccu per sciachà : Mythos è folle, un lochu per fà i patroni : "eiu cunoscu a ellu, ti la ghjurghu ch'a da vene stu ghjuccadore" .... un lochu per muntassi a sega, per inventass'una vita ... per fà crede chi a quindecc'anni so ghjente impurtante...

Ghjera ghjustu pe di chi avà, chi ghjè finitu mi sentu megliu .... Un l'avia detta ma hé fattu !

Aghju circatu un psy per parlà di què, ma pensu che ghje megliu di parlàne à voi !

Ma un mi scurda micca chi u mese di dicembre un he troppu luntanu amichi ... aghju da risoffre torna !

:D
Tuttu nentru & Lascia andà
Risponde