Ma'ama Sole... Anghjula si chjamava...

Per l'imparera è a spartera di a nostra lingua.
Risponde
mnt revival
Messaghji : 2502
Arregistratu u : 07 Nuv 2011 18:59

Ma'ama Sole... Anghjula si chjamava...

Message da mnt revival »

O zitelli, ùn vogliu micca anuchjà u nostru sporting mà dopu à 'sse duie cullate magnifiche, dopu à a stagione scorsa, pensu chi quist'annu hà da esse tremendu... :eek:
U Grillage
Messaghji : 11434
Arregistratu u : 19 Dic 2007 14:56

Re: Ma'ama Sole... Anghjula si chjamava...

Message da U Grillage »

Avemu u dirittu di stà abbastanza più sereni chi per i dui primi scontri ! Ma Banditus hà ragio, prossima scunfitta è seremu torna in depressione.
mnt revival
Messaghji : 2502
Arregistratu u : 07 Nuv 2011 18:59

Re: Ma'ama Sole... Anghjula si chjamava...

Message da mnt revival »

l'annu scorsu, ci hè tuccatu à aspettà u macciu contr'à Lorient per fà chi u gruppu si senti megliu inseme.
Quist'annu cumencia dopu à a quarta ghjurnata... un ci sò più e ciavatte cume Marchal o Marque chi lasciavanu scappà u macciu cume vigliacchi.
Avemu una diffesa megliu che annu, "ùn ci hè mancu ritrattu" (<- traduzione litterale :D )
Ci hè Romaric, chi hè un veru lione
Ci hè Keserü, un veru guerrieru... ellu hà da fà male cun Wahbi, a vi dicu
E u spiritu di furiani, i ghjucadori l'anu avutu eri sera...

Forse averemu da perde qualchi macci mà pensu chi avemu un "equipage" di quelli meuh meuh :eek: (s'ellu ghjunghje boudebouz allora, un si ne parla)

U solu affare chi mi face paura, ghje chi un pachettu di 'ssi ghjucadori si n'anderanu l'antr'annu (mà hè megliu à ùn pensaneci)
U Grillage
Messaghji : 11434
Arregistratu u : 19 Dic 2007 14:56

Re: Ma'ama Sole... Anghjula si chjamava...

Message da U Grillage »

Un c'hè mancu ritrattu...hè megliu di scrive/dice "ùn pudimu micca paragonà" pensu. Ma ghjè solu un esempiu, i spezialisti di u foru, quelli chi parlanu è scrivenu u corsu megliu che mè, truveranu altre manere di sprimà tuttu què.

Eu aspettu Krasic, ellu, hà da fà sunnià u populu turchinu ! Ne socu guasgi siguru !
mnt revival
Messaghji : 2502
Arregistratu u : 07 Nuv 2011 18:59

Re: Ma'ama Sole... Anghjula si chjamava...

Message da mnt revival »

U Grillage a écrit :Un c'hè mancu ritrattu...hè megliu di scrive/dice "ùn pudimu micca paragonà" pensu. Ma ghjè solu un esempiu, i spezialisti di u foru, quelli chi parlanu è scrivenu u corsu megliu che mè, truveranu altre manere di sprimà tuttu què.
eiu u vogliu scrive cusì ancu s'ellu hè un scempiu...
mi n'infuttu pocu di tutti i "Fusina-in-erba"
u ghjornu duv'ellu ci serà piu macagne, seremu diventati cume tutti i culi stretti chi "manghjanu e caganu in francese" (<- copyright CUPC)
U Grillage a écrit : Eu aspettu Krasic, ellu, hà da fà sunnià u populu turchinu ! Ne socu guasgi siguru !
'emu da fà male quist'annu... una squadra cusi vale quesse duve c'eranu Lubo, Piotr, Jeunechamp e Rool... "Back to the Lions"
U Grillage
Messaghji : 11434
Arregistratu u : 19 Dic 2007 14:56

Re: Ma'ama Sole... Anghjula si chjamava...

Message da U Grillage »

mnt revival a écrit :
U Grillage a écrit :Un c'hè mancu ritrattu...hè megliu di scrive/dice "ùn pudimu micca paragonà" pensu. Ma ghjè solu un esempiu, i spezialisti di u foru, quelli chi parlanu è scrivenu u corsu megliu che mè, truveranu altre manere di sprimà tuttu què.
eiu u vogliu scrive cusì ancu s'ellu hè un scempiu...
mi n'infuttu pocu di tutti i "Fusina-in-erba"
u ghjornu duv'ellu ci serà piu macagne, seremu diventati cume tutti i culi stretti chi "manghjanu e caganu in francese" (<- copyright CUPC)
U Grillage a écrit : Eu aspettu Krasic, ellu, hà da fà sunnià u populu turchinu ! Ne socu guasgi siguru !
'emu da fà male quist'annu... una squadra cusi vale quesse duve c'eranu Lubo, Piotr, Jeunechamp e Rool... "Back to the Lions"
Eu dinnù mi n'infuttu di a manera chi tu scrivi, ma pinsavu che tu circava un aiutu. ;)


Quist'annu mi pare chi pudimu dice senza sbagliàssi chi emu assicuratu a qualità di a difesa centrale. Dopu sti qualchi scontri, emu vistu chi u duo Modesto-Squillaci mostra u certa solidità, complicità è sperienza ! Emu rimpiazzatu Rothen cù stu Buffle chi si chjama Romaric etc

U mercatu ùn hè ciosu....
Marcu Maria

Re: Ma'ama Sole... Anghjula si chjamava...

Message da Marcu Maria »

Antoine ?
mnt revival
Messaghji : 2502
Arregistratu u : 07 Nuv 2011 18:59

Re: Ma'ama Sole... Anghjula si chjamava...

Message da mnt revival »

Marcu Maria a écrit :Antoine ?
iè... mà chi fà ?
Risponde